Zapraszamy chętnych na treni...

AKTUALNOŚCI

2021-05-26 15:17

Esport w Legii – fenomen staje się nieunikniony

Autor: Jarosław Śmietana

Esportowe zajęcia podbijają międzynarodowe programy nauczania. Jest to niezwykle integrujący sport, dostępny dla każdego ucznia!

Gdy myślimy o grach video, to często stereotypowo widzimy dzieci grające w gry, które siedzą z telefonem albo przed monitorem, marnują swój czas i niszczą ze złości klawiaturę lub kontroler. Tymczasem poprzez esport dzieci uczą się komunikacji, rozwiązywania problemów, współpracy, analizy sytuacji, strategii i wielu innych cech.  Prowadzą drużynę lub wykonują polecenia. Dzieci i młodzież angażują się w esport nie mniej niż w tradycyjny sport. To jest ich świat. Są sportowcami, którzy rywalizują, uczą się pracy zespołowej, chcą być najlepszymi, jak tylko potrafią, aby wygrywać!

 

Esport to niezwykle integracyjny sport zespołowy, gdzie każdy gracz zaczyna na tym samym poziomie. Niektórzy mogą szybciej awansować lub zdobywać umiejętności szybciej niż inni, ale płeć, wiek, czy predyspozycje fizyczne nie mają wpływu na to, kto zostanie następnym mistrzem. Odkłada się na bok wszystkie ograniczenia. Wszyscy są naprawdę równi, a w rywalizacji na najwyższym poziomie decydują również takie sportowe cechy jak zespołowość, taktyka, pracowitość, sumienność, wyciąganie wniosków, pokora i umiejętność przygotowania swojego organizmu do kluczowego występu.

 

Esport w badaniach przyczynia się do zwiększenia średniej ocen uczniów i wskaźnika frekwencji w szkołach. Zapewnia poczucie prawdziwej więzi i zwiększa zaangażowanie w edukację. Zawodnicy esportowi poprzez naturalną skłonność do rywalizacji stają się nie tylko lepszymi graczami, ale co ważniejsze, lepszymi uczniami z silniejszymi aspiracjami zawodowymi i życiowymi.

 

W 2019 roku finały Mistrzostw Świata League of Legends przyciągnęły ponad 100 mln widzów, to więcej niż NFL Superbowl 2019, który zgromadził 98 milionów. Branża esportu stała się niezwykle profesjonalna i można w niej odnaleźć również wielkie pieniądze. Na największych turniejach zawodnicy walczą o pule dochodzące do kilkudziesięciu milionów dolarów, przy halach szczegolnie wypełnionych kibicami (przed pandemią). Najlepsi zawodnicy stają się gwiazdami, na których sukces pracują całe sztaby drużyn esportowych. Zawodnicy esportowi to gwiazdy, które są bohaterami i legendami dla swoich fanów. Są inspiracją dla nowego pokolenia. Fani obserwują każdy ich ruch i intensywnie ćwiczą, aby naśladować swoją gwiazdę.

 

Trenerzy esportowi w Legia Esport Schools odpowiadają za program dostosowany do predyspozycji i możliwości edukacyjnych danego dziecka.  Uczą między innymi współpracy, komunikacji i umiejętności rozwiązywania problemów. Dzieci uczą się umiejętności, które będą im służyć przez całe życie. Są trenowani, aby być najlepszą wersją siebie – i to już jest wygraną. Szanse na to, że gracz esportowy zostanie zawodowcem i zrobi karierę, są mniej więcej takie same, jak w przypadku piłkarza, czyli niezwykle małe.

 

Warto dostrzec inkluzywną wartość, jaką esport może przynieść dzieciom. Jest to coś, co już ich pasjonuje, a dzięki nowym trendom w nauce, esport teraz może pomóc zrobić kolejny pierwszy krok w życiu ku lepszej przyszłości młodych osób.

 

Warto stawiać na esport i powierzyć rozwój swojego dziecka profesjonalnym trenerom z Legia Esport Schools! Zapisz się i zacznij treningi!

 

Artykuł powstał dzięki współpracy Legia Esports Schools z serwisem BriefEsports.pl

MULTIMEDIA
LOKALIZACJE LEGIA ESPORT SCHOOLS
Legia eSport Schools

Liczba zawodników: 100

Liczba lokalizacji: 1

Liczba drużyn: 10

zobacz całą mapę
Legia eSport Schools na Youtube