Zapraszamy chętnych na treni...

Dlaczego eSport?

Czym właściwie jest esport?

 - Esport to zasadniczo gry wideo bazujące na rywalizacji zespołowej: mecze gracz-gracz, w których uczestnicy grają przeciwko sobie w gry na konsoli lub PC, aby pokonać przeciwnika i wygrać.

 

 - W turniejach można brać udział zarówno na poziomie amatorskim, jak i zawodowym. Mecze są zwykle transmitowane na żywo na platformach takich jak Twitch, umożliwiając widzom oglądanie na żywo online.

 

- Istnieje ponad 30 różnych gier esportowych, w tym tytuły okołosportowe, takie jak FIFA i Rocket League; strzelanki, takie jak Counter-Strike, Call of Duty, Fortnite; gry na arenie bitewnej, takie jak League of Legends,  Dota 2; gry strategiczne jak Starcraft 2, czy Hearthstone; jak również gry otwartego świata takie jak Minecraft, czy Roblox. W ostatnim roku do cyfrowej rzeczywistości przeniosły się również turnieje szachowe.

 

- Granie w grę wideo to nie to samo, co esport. To, co sprawia, że ​​coś jest esportem, w dużej mierze sprowadza się do elementów współpracy, rywalizacji i osiągania założonych celów.

 

- Wbrew nazwie, esport niekoniecznie jest sportem. Może mieć wspólne elementy z tradycyjnymi sportami (bycie najlepszym, gra o zwycięstwo, oglądanie meczów, posiadanie fanów itp.), ale generalnie esport jest obecnie klasyfikowany jako gra podobna do szachów. Różne kraje mogą go różnie klasyfikować, w Polsce esport mieści się szerokiej definicji sportu ukształtowanej przez Ministerstwo Sportu, a zawodnicy esportowi mogą otrzymywać nawet stypendia sportowe.

 

Jakie umiejętności rozwija esport?

 

- Umiejętność szybkiej analizy i podejmowania decyzji

- Praca zespołowa i nauka drużynowości

- Rozwój komunikacji i przetwarzania informacji

- Rozwiązywanie problemów i rozwój umiejętności strategicznych

- Zwiększona pewność siebie i w konsekwencji socjalizacja wśród graczy

- Umiejętność ćwiczenia ważnych „umiejętności miękkich” (komunikacja, współpraca, krytyczne myślenie i kreatywność)

- Poprawiona koordynacja psycho-ruchowa

- Lepsza uwaga i ostrość wzroku

- Ulepszone podstawowe przetwarzanie obrazu i funkcji wykonawczej

- Ponad 80% graczy twierdzi, że gry pomagają im łączyć się ze znajomymi

 

 

Dlaczego Legia Esport Schools?

Legia eSport School to profesjonalne treningi esportowe dla dzieci w wieku od 8 do 16 lat. 

 

Realizujemy nowatorski program łącząc esport ze sportem. Prowadzimy zajęcia na trzech poziomach zaawansowania skupione wokół takich gier jak Valorant, Fortnite, League of Legends, Minecraft, FIFA, Starcraft2, Rocket League i wielu innych. Dla nastolatków od 13 roku życia prowadzimy również zajęcia ukierunkowane na Counter-Strike. Dodatkowo uczestnicy abonamentu będą mieli okazję uczestniczyć w zajęciach sportowych przygotowywanych przez partnerów Legia Schools (2 razy w miesiącu), jak również w okazjonalnych eventach esportowych. Skupiamy się na wszechstronnym rozwoju umiejętności dzieci poprzez mądrą zabawę w wirtualnym świecie. Uczymy dzieci i młodzież świadomego korzystania z nowoczesnych technologii łącząc to ze sportem i atmosferą drużynowości.

 

System nauczania podzielony na 3 poziomy i dostosowany do dzieci i młodzieży w wieku 8-16 lat. Innowacyjny program nauczania bazuje na najlepszych wzorcach zagranicznych, a za tworzenie programu odpowiadają największe podmioty w Polsce tworzące największe krajowe organizacje esportowe, międzynarodowe i lokalne ligi i turnieje, a także podmioty już dziś prężnie działające w sektorze edukacyjnym. Pracujemy z kilkoma znanymi trenerami esportowymi i sportowymi w celu stworzenia jak najbardziej komplementarnego programu dostosowanego do dzieci w różnym wieku.

 

 

Legia eSport School to: 

- harmonijny i przejrzysty system rozwoju w kierunku profesjonalnego esportu z uwzględnieniem wartości oraz potrzeb społecznych, edukacyjnych i mentalnych

- profesjonalne, kompleksowe szkolenie w dziedzinie esportu dzieci i młodzieży według metodologii i filozofii Legii Warszawa pod okiem najlepszych trenerów

- kompleksowy program nauczania, dostosowany do poziomu zaawansowania i rozwoju dzieci na trzech poziomach - Wstęp do esportu, Esportowi Odkrywcy oraz Esportowe Talenty

- małe esportowe grupy treningowe (max. 10 osobowe) i dodatkowe zajęcia sportowe

- odpowiednie zaplecze i najwyższej jakości sprzęt od partnerów

- eventy z rodzicami pomagające zrozumieć świat esportu oraz wynikające z niego korzyści 

 

Legia eSport School to Idealna propozycja dla rodziców chcących aby ich dzieci podążały własną ścieżką rozwoju pod okiem wykfalifikowanych  profesjonalistów z branży gamingu.

 

Celem Legia eSport School jest poprowadzenie uczestników ścieżką od początkującego do profesjonalnego gracza esportowego w usystematyzowanym i najlepiej przygotowanym środowisku gamingowym w kraju. Program nauczania  dostosowany jest do potrzeb wybranej grupy wiekowej i zawiera kompleksowe połączenie eSportu, sportu i najlepszych praktyk rozwoju.

 

 

Prowadzimy zapisy do Legia Esport Schools na regularne zajęcia w ciągu roku szkolnego!

ZAPISZ SIĘ I ZACZNIJ TRENINGI!

Warto stawiać na esport i powierzyć rozwój swojego dziecka profesjonalnym trenerom z Legia Esport Schools! 

 

 

Zachęcamy do zgłębienia pozostałych obszarów strony, a w szczególności:

Program Szkolenia

Harmonogram zajęć w roku szkolnym

Czym jest esport? I co powinni o nim wiedzieć rodzice?

 

A także do zapoznania się z naszymi artykułami, między innymi:

Esport w Legii - fenomen staje się nieunikniony. W jaki sposób esport łączy się ze sportem?

Dlaczego Twoje dziecko powinno grać? Jakie korzyści płyną z esportu? 

Wszechstronny rozwój dzieci i młodzieży poprzez espot. Jak to działa?

Esport wpływa na poprawę wyników w nauce

 

MULTIMEDIA
LOKALIZACJE LEGIA ESPORT SCHOOLS
Legia eSport Schools

Liczba zawodników: 100

Liczba lokalizacji: 1

Liczba drużyn: 10

zobacz całą mapę
Legia eSport Schools na Youtube