Zapraszamy chętnych na treni...

AKTUALNOŚCI

2021-08-05 17:07

Tydzień pełen esportowych wrażeń na esportowych półkoloniach!

Autor: Kamil Klabon

Zakończyliśmy pierwsze w Polsce półkolonie esportowe poprowadzone przy współpracy Legia Soccer School wraz z ESPOT w specjalnie przygotowanej przestrzeni na stadionie Legii przy ul. Łazienkowskiej 3. W dniach 25.07 - 30.07 nasi młodzi zawodnicy mieli okazję uczestniczyć w niezwykłym programie zajęć przygotowanym przez naszych trenerów. Wychowanie dzieci i młodzieży przez esport to świetna i skuteczna metoda poprawy umiejętności miękkich takich jak komunikatywność, współpraca czy kreatywność. Dochodzą prawdziwie sportowe emocje oraz współzawodnictwo. To świetny rozwój i zabawa w jednym !

Codziennie odbywały się treningi zarówno te fizyczne jak i te w wirtualnym świecie. Ciężko mówić o esporcie bez nawiązania do klasycznego sportu. O tym jak bardzo zdrowie i kondycja fizyczna są w graniu potrzebne wiedzą zawodowi gracze. To nie tylko siedzenie w skupieniu przed klawiaturą i myszką, ale także zdrowa dieta i utrzymanie formy fizycznej. Jak to mówią w zdrowym ciele zdrowy duch. Przed komputerami ćwiczyliśmy zdolności koncentracji oraz koordynacji ręka-oko. Trenowaliśmy w takie gry jak Minecraft, Valorant, Fifa 21, Fortnite i Forza Horizon. Czasem oznaczało to sportową rywalizację w grach, a czasem zgraną współpracę i komunikację w zespole osiągając wyznaczone cele.

Zapewniliśmy też całą masę różnorodnych zajęć dodatkowych takie jak karate, piłka plażowa, ping-pong, fotografia, a nawet najbardziej wciągającymi zajęciami z matematyki ! Wszyscy kochają matmę podaną w ciekawy sposób. Nasi uczestnicy pełni zdeterminowania rozwiązywali coraz to trudniejsze zagadki. Zależy nam aby nasze kolonie były zróżnicowane i zrównoważone. Przeprowadziliśmy z dziećmi zajęcia z zasad zdrowego żywienia pokazując jak niewiele potrzeba aby jeść nawet to co się lubi, ale świadomie. Sprawdziliśmy sprawność motoryczną naszych uczestników. Mieli nawet szansę spróbować programować w kodzie gry aby wiedzieć jak ta działa od środka.

Cieszymy się, że możemy widzieć jak dynamicznie rozwija się kultura esportu w Polsce. Według badania IQS Game Story 2 w Polsce aż 91% dzieci i nastolatków w wieku 9-18 lat minimum raz w tygodniu gra w gry. Ma to jak najbardziej pozytywny wpływ na rozwój dziecka co zostało już nie raz udowodnione w badaniach. Chcemy odpowiednio edukować i kierunkować młodych graczy. Uwalniamy ich potencjał i doskonalimy umiejętności aby wejść na profesjonalny poziom.

MULTIMEDIA
LOKALIZACJE LEGIA ESPORT SCHOOLS
Legia eSport Schools

Liczba zawodników: 100

Liczba lokalizacji: 1

Liczba drużyn: 10

zobacz całą mapę
Legia eSport Schools na Youtube