Zapraszamy chętnych na treni...

AKTUALNOŚCI

2022-02-09 12:20

Za nami obóz Legia Esport Schools w Hiszpanii

Autor: Kamil Klabon Fot. Kamil Klabon

Nasz pierwszy w historii obóz esportowo-sportowy właśnie minął. To był niesamowicie spędzony wspólnie czas. Stawiamy na pełne rozwijanie pasji do esportu oraz o zdrowie fizyczne naszych uczestników dzięki bogatemu programowi zajęć. Nasi uczestnicy aż nie chcieli wracać do domu! Ciasno wypełniony grafik obozowy dopełniało piękne słoneczko i ani jednej chmurki na niebie przez cały pobyt.

Sport jak i esport przyświecał nam każdego dnia obozowania. Chcemy zachować odpowiednią równowagę między zajęciami aby nie spędzać długich godzin tylko przed ekranem komputera. Poranne treningi po śniadaniu przeprowadzaliśmy na siłowni aby dobrze się obudzić i dotlenić szare komórki przed porannym treningiem w wirtualnym świecie.

 

Czas po obiedzie spędzaliśmy na świeżym powietrzu. Piękną pogodę i czasem nawet ponad 20 stopni Celsjusza wykorzystaliśmy aby wyjść na plażę, wybrać się na wycieczkę rowerową wzdłuż plaży do Salou, pograć w piłkę nożną, piłkę plażową, siatkówkę, a nawet badminton.

Wieczorem ponownie sprawdzaliśmy swoje umiejętności przed komputerami. Elastycznie dobraliśmy plany treningowe tak, aby każdy z uczestników mógł trenować umiejętności w swojej ulubionej grze. Nie zabrakło też wspólnych sparingów wszystkich naszych uczestników. Każdy gracz miał swoje indywidualne stanowisko komputerowe, które mógł w pełni dostosować pod swoje potrzeby.

 

Po kolacji nie zabrakło dalszych wrażeń. Przed ciszą nocną zmierzyliśmy się na bilardzie, na boisku razem z piłkarzami Legia Soccer Schools, w turnieju Fifa 2022, oraz na boisku minigolfa. Chcieliśmy maksymalnie wykorzystać czas spędzony razem.

 

Byliśmy w stanie przeprowadzić tak wiele aktywności dzięki bardzo dobrze wyposażonemu resortowi  Cambrils Park niedaleko Salou. Kompleks z 4-gwiazdkowymi domkami zapewnił nam doskonałe zaplecze techniczne i warunki których potrzebowaliśmy, a my wypełniliśmy ofertę parku o przygotowanie własnej sali na treningi esportowe. Jest to bardzo innowacyjny projekt edukacyjny i sportowy i pierwszy taki obóz w Polsce co postawiło przed nami wiele wyzwań z którymi poradziliśmy sobie z nimi doskonale.

 

Dodatkową super atrakcją naszego obozu była całodniowa wycieczka do Barcelony. Byliśmy pod najbardziej charakterystyczną dla Barcelony słynną światynią Sagrada Família. Widzieliśmy pomnik Krzysztofa Kolumba. Spędziliśmy czas na słanej ulicy La Rambla w centrum miasta, a zwieńczeniem wyjazdu był stadion piłkarski FC Barcelony Camp Nou o pojemności ponad 99 tysięcy kibiców, co sprawia, że jest to największy stadion piłkarski całej Europie. Oprócz samego stadionu, który robił niesamowite wrażenie mogliśmy przyjrzeć się historii Hiszpańskiego klubu w muzeum.

 

Bardzo cieszymy się że mogliśmy przeprowadzić ten obóz i nie możemy się doczekać kolejnych w czasie trwania letnich wakacji. Jest to niesamowita okazja aby łączyć esport ze sportem i wzmacniać wszystkie umiejętności, których uczymy w czasie cotygodniowych zajęć i jednocześnie okazja do poznania nowych ciekawych miejsc.

 

MULTIMEDIA
LOKALIZACJE LEGIA ESPORT SCHOOLS
Legia eSport Schools

Liczba zawodników: 100

Liczba lokalizacji: 1

Liczba drużyn: 10

zobacz całą mapę
Legia eSport Schools na Youtube